10 Yılı aşan bilgi ve tecrübe ile tüm klima ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturuyoruz. HB Klima servisi kaliteli hizmetleri ve verdiği güvence ile bir mesaj kadar yakınınızda

Galleri

İletişim

+90 (212) 580 20 77

34290 Küçükçekmece, İstanbul

muhasebe@hbklima.com.tr

Multi Split Klima Nedir

Multi Split Klima Nedir?

Multi Split Klima Nedir?, Multi split klima sistemleri bölünmüş çoklu iklimlendirme aracı anlamına gelmektedir.. Bu klimalar, mono split klima ve multi split klima olarak ikiye ayrılmaktadır. Mono split klima, içeride ve dışarıda tek üniteye sahip klimalardır. Multi split klima ise çoklu split sisteminin tek bir dış üniteye bağlı olduğu klima sistemleridir.

Günümüzde kullanım alanları oldukça fazla olan multi split klima sistemleri, evlerden toplantı salonlarına, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar birçok yerde kullanılmaktadır. Multi bölünmüş klima modelleri duvar tipi, kaset tipi, yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak birbirinden farklı iç ünite seçeneklerine sahiptir. Multi split klima, bir dış üniteye 8 tane iç ünitenin bağlanabilmesini sağlamaktadır. Bu sebeple mekanlarda yüksek performanslı bir iklimlendirme keyfi yaşatmaktadır. Multi Split Klima Nedir?

Multi Split Klimaların son yıllarda göstermiş olduğu performans A sınıfı düzeydedir. Tek dış üniteye sahip olmasının da verdiği avantajla multi split klimalar daha sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Meydana gelen ani elektrik kesintilerinden sonra kendiliğinden çalışmaya başlar. Bu özelliği sayesinde klimaya hiçbir şekilde zarar vermez.

Multi Split Klimaların Avantajları

  • Tek dış ünite ile aynı anda çoklu klima yönetim sistemi vardır.
  • Kullanılacağı alanın büyüklüğü veya küçüklüğüne göre alternatif çözümler sunar.
  • Sistemi bölge veya kat gibi geniş alanlara entegre edilebilir.
  • Yüksek performansı sayesinde iç mekan ses seviyesi şartlarının karşılanmasını sağlar.

Genellikle geniş mekânlarda veya birden fazla alanın iklimlendirilmesi konusunda sıklıkla tercih edilen multi split klimalar, tek bir dış üniteyle birlikte birden fazla iç üniteyi çalıştırarak bir çok alanın havasını değiştirmesine yardımcı olmaktadır.

Author

HBKlima