10 Yılı aşan bilgi ve tecrübe ile tüm klima ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturuyoruz. HB Klima servisi kaliteli hizmetleri ve verdiği güvence ile bir mesaj kadar yakınınızda

Galleri

İletişim

+90 (212) 580 20 77

34290 Küçükçekmece, İstanbul

muhasebe@hbklima.com.tr

Klima Bakım Servisi

Klima Bakım Servisi​

Klimalar çeşitli gazlar yardımıyla havayı ısıtan veya soğutan iklimlendirme cihazlardır. Kullandıkları gaz miktarı azaldıkça ısıtma ve soğutma kapasiteleri azalmakta, Daha çok çalışıp daha az soğutmakta ve hem yeterli konfor sağlayamazken hem de fazla elektrik tüketirler.

Ayrıca klimaların hava filtreleri zaman içinde ortamdaki tozlar nedeniyle tıkanır. Tıkanan filtreler klimanın yeterli üfleme yapmasını engeller. Bu da aynı şekilde yeterli ısıtma ve soğutma yapmasına engel olur.

İklimlendirme teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte klimaların kullanımı oldukça artmıştır. Ancak her elektronik cihaz gibi klima sistemleride arızalandıklarında tamir edilmesi ve belirli sürelerde bakım yapılması gerekmektedir.  tecrübeli ve güvenilir bir klima servisinin klima bakımı gerçekleştirdiği klima sistemleri çok daha uzun ömürlü olmakta ve daha verimli çalışmaktadır.

Klima arızalarının en büyük sebebi klima bakımlarının zamanında yapılmamasıdır. Servisimiz tarafından gerçekleştirilen klima bakımı esnasında klima ve klima sistemlerinin tüm parçaları incelenir ve gerekirse onarım işlemi yapılarak daha büyük arızaların oluşmasının önüne geçilir.

Klimaların en yüksek ve en düşük derecelerde çalıştırılması, klimaların aşırı zorlanması, sürekli çalıştırılması da klima arızalarının oluşumuna sebep olmaktadır. Ancak bunların klimaya zarar vermesinin sebebinde tek başlarına etkisi yoktur, klima bakımının aksatılması arızaların en büyük davetçisidir.

Klima Bakım Servisi​ Fiyat

HBKlima tarafından gerçekleştirilen  klima bakımı esnsında öncelikle klimanın iç ve dış ünitelerindeki elektrik akımlarının ölçümü yapılmakta voltaj değerleri kontrol edilmektedir.  Ardından klimanın iç üniteleri kontrol edilmekte ; klimanın genel verimliliğini etkileyecek sorunlar incelenmektedir. Ünitelerde bulunan elektronik kartlar kontrol edilir, boru hattının izolasyon kontrolleri yapılır, Ardından Hava filtrelerinin temizliği yapılır. Bu temizlik esnaında esnasında klima ilacı ve basınçlı su kullanılmaktadır. İç ünite evoparatörü özel solüsyonlarla dezenfekte edilir, hava geçişinin ve ısı transferinin daha sağlıklı gerçekleşmesi adına gerekli işlemler yapılır. Dış ünitenin ısı transferini daha verimli yapması için kondenser temizliği yapılır. Klimadaki gaz seviyesi ölçümlenir, gerektiği takdirde ilave yapılır.

Ayrıca klimaların hava filtreleri zaman içinde ortamdaki tozlar nedeniyle tıkanır. Tıkanan filtreler klimanın yeterli üfleme yapmasını engeller. Bu da aynı şekilde yeterli ısıtma ve soğutma yapmasına engel olur.