10 Yılı aşan bilgi ve tecrübe ile tüm klima ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturuyoruz. HB Klima servisi kaliteli hizmetleri ve verdiği güvence ile bir mesaj kadar yakınınızda

Galleri

İletişim

+90 (212) 580 20 77

34290 Küçükçekmece, İstanbul

muhasebe@hbklima.com.tr

Kanallı Klima Sistemleri

Havalandırma Klima Sistemleri

Kanallı klima sistemleri, kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan klimalara verilen isimdir. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi kategorisi içinde yer alır ve iç üniteleri tavan arası boşluğuna gizlenerek monte edilmekte olup bu sayede Mekan dekorasyonu açısından şık bir görüntü sağlamaktadır. Mekandaki dekorasyonu bozmaması, her türlü bölmenin ardına gizlenebilmesi açısından opsiyonel montaj özellikleri sunan kanallı tip klimalar, aynı zamanda varlığını hissettirmeden çalışması nedeniyle de tercih edilmektedir. 

Kusursuz hava akımı, sessiz çalışma özelliği, yüksek basınç uyumluluğu, ince ve kompakt tasarımıyla mekanlarınıza dost kaliteli hava akımı sağlanmaktadır. A sınıfı teknolojisiyle az enerji harcayarak maksimum verim sağlayan 4 mevsim istediğiniz iklimi evinizde yaratmanızı sağlıyor.Kanallı klima sistemleri evlerde, iş yerlerinde, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, okullarda, sinemalarda, otellerde ve iklimlendirme istenen her yerde rahatlıkla kullanılabilir, tavan arası, asma tavan, mutfak ve gardırop gibi bölmelere rahatlıkla gizlenebilmektedir. 

Kanallı klima sistemleri; Kusursuz hava akımı ile yüksek verimlilik sağlamakta olup, ayrıca sessiz iç ünitesi sayesinde kullanılan ortamda gürültü kirliliği oluşturmaz.Aynı hava akış hacmini koruyarak alana homojen hava dağıtımı yapmakta olup,Dar tavan boşluklarında kurulumu kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kontrol kutusu ana gövdenin içine yerleştirildiğinden alandan tasarruf sağlar. 

Kanallı klima sistemleri, Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır, bu sayede sıkça kullanılan klima sistemleri arasına girmiştir.Kanallı tipi split klimanızın iç ünitesi kullanacağınız mekânın tavanına,ve dış ünitesi ise bu mekânın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır. 

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. 

Bu bağlantı esnasında duvarınızda açılan 10 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır. Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren kanallı tip split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.