Klima Servisi VRF Sistemi Montajı Bakımı Firması Şirketi

VRF Klima Sistemleri

VRF Klima Sistemleri, bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği yüksek teknolojiye sahip klima sistemleridir. 

VRF Klimaları , diğer klima sistemlerinden ayıran en büyük özellik; değişken gaz debisi sayesinde yüksek enerji tasarrufu ve üst düzey kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Çevre dostu olmasıyla da kullanımı git gide artan Merkezi Klima sistemleri, gelişmiş uygulama esnekliği sağlamaktadır. Ayrıca bu klima sistemleri, çok geniş kapasite ve modeldeki kaset, kanal, duvar, döşeme, salon tipi gibi geniş iç ünite çeşitleri ile çeşitli uygulamalara olanak sağlamaktadır. Merkezi klima sistemleri bölgesel iklimlendirme kontrolü sayesinde kullanıcıların konfor şartlarını kendi tercihlerine göre ayarlama imkânı sunmaktadır. 

Merkezi klima sistemleri olarak da bilinen Vrf Klima sistemlerinde iç ortam sıcaklığı (+)(-) 0,5 derece hassasiyetle kontrol edilir. VRF klimaların içinde bulunan sıcaklık ve basınç sensörleri her bir iç ünitenin dış üniteye olan uzaklığından etkilenmeden kapasite ihtiyacını belirleyebilir. Böylece sadece ihtiyaca cevap verecek şekilde enerji transferi gerçekleştirilmektedir. 

Benzersiz teknolojisi ile bu klima sistemlerieni veya eski, küçük binalardan büyük binalara tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Konfor kontrolü ile tüm sistemi iç dış ünite arasındaki kablolar yardımı ile kontrol etmek mümkündür. Bu sayede kablolama işlemi basitleşirken yanlış bağlantı hataları düzeltilmektedir 

VRF klima ve havalandırma sistemleri oteller, plazalar, fabrikalar, tiyatrolar, hastaneler, havaalanları ve diğer büyük çaplı binalar için sıkça tercih edilmekte olup kullanımı günden güne artmaktadır. 

Birden fazla iç ünitenin, tek bir bakır boru hattıyla bir dış üniteye bağlanmasına olanak tanıyan VRF klima sistemi gelişmiş ısı geri kazanımı, mekan içi havanın ısıtması, soğutması ya da sadece temizlenmesi için kullanılabilir. Sahip olunan bölgesel iklimlendirme kontrolü sayesinde Merkezi klima sistemleri, kullanıcının tercihlerine göre ayarlanabilmektedir.