10 Yılı aşan bilgi ve tecrübe ile tüm klima ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturuyoruz. HB Klima servisi kaliteli hizmetleri ve verdiği güvence ile bir mesaj kadar yakınınızda

Galleri

İletişim

+90 (212) 580 20 77

34290 Küçükçekmece, İstanbul

muhasebe@hbklima.com.tr

Klima Servisi Split Klima Sistemi Montajı Bakımı Firması Şirketi

Split Klima Sistemleri

Split klima sistemleri; bağımsız üniteleri ve kullandıkları çevre dostu gazlarla çok verimli yeni nesil klima sistemleridir. Split klimalar, yeni iklimlendirme sistemleriyle üretilen klimalardır. Bu klimalarda hidroflorokarbon (HFC) karşımı olan ve “R410A” adı verilen soğutucu gazlar kullanılır. Split klimalar; mono split ve multi split sistemler olarak ikiye ayrılmaktadır. 

Mono split klimalar; iç ve dış ünitelerden oluşur. Genellikle evler, kafeler ve restoranlar gibi daha küçük alanlarda kullanılır. 

Split klimalar bağımsız üniteler kullanılarak çevre dostu gazlarla çalışan sistemlerdir. Klima sistemleri sıcaklığı ve soğukluğu düzenlemek için kullanılan en efektif sistemlerdir. Temel olarak iç ve dış üniteden oluşan split klimalar, ekonomik ve pratik kullanıma sahiptir. Klima sistemleri içerisinde en çok tercih edilen klima sistemleri split klimalardır. 

Kendisini oluşturan iç ve dış üniteler birbirlerinden bağımsız bir şekilde çalışmaktadır. Tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanabilmesine imkân tanımamaktadır. Kullanımın en yüksek olduğu klima çeşidi olması nedeniyle günümüzde üretilen neredeyse bütün klimalar split klima mantığı ile üretilmektedir. 

Split Klima Sistemleri; Kanal montajına gerek duyulmaz. Bu nedenle diğer klima sistemlerine kıyasla çok daha kolay bir kuruluma sahiptir. Ayrıca Split klima sistemlerinde gürültüye en çok neden olan parçalar arasında bulunan kompresör ve fan parçaları dış ünitede bulunur. Bu sayede mekân içerisinde sessiz çalışma sağlanmaktadır. 

Split klima sistemleri, tüm iç mekanlara ve yaşam tarzlarına uygun şık çözümlerde üstün performans, enerji verimliliği ve konfor sunar. Kapsamlı ürün yelpazesi, daha düşük maliyetler ve çevre duyarlılığı için son teknoloji kullanılmaktadır. Split Klima Sistemleri yüksek performanslı kompresör teknolojisi ile sorunsuz ve verimli bir çalışma sağlar. Kapladığı küçük alan adresleme özelliği kurulumu kolaylaştırılmaktadır. Ayrıca split klima sistemleri, A++ enerji sınıfına sahip Klima sistemlerindendir. Akıllı tasarımı sayesinde filtresi kolayca çıkarılıp temizlenebilir ve böylece daha sağlıklı bir hava akışı elde edilebilir.